Potrzeby Fundacji

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie naszej działalności na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

Jesteśmy młodą fundacją, a nasze działania skierowane są na osoby niepełnosprawne, szczególnie dzieci, których na naszym terenie jest bardzo dużo. Zajęcia prowadzone są przez specjalistę hipoterapii, na powietrzu, w scenerii lasu. Dzieciom w razie konieczności towarzyszy asystent, jest także konieczna osoba do prowadzenia konia. Do dyspozycji mamy jednego konia, którego udało nam się kupić dzięki wsparciu ludzi dobrej woli i ich dobrowolnym datkom. Z zajęć oferowanych przez naszą fundację korzysta obecnie 30 dzieci. Są one kwalifikowane za pomocą specjalnych kart (więcej informacji w dziale O nas).

Nasz problem polega właśnie na braku środków finansowych na opłacenie osób pomagających w zajęciach oraz braku zaplecza socjalno – sanitarnego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie mamy toalety wolno- stojącej typu toi-toi dla niepełnosprawnych (na razie do dyspozycji dzieci i ich rodziców jest toaleta w prywatnym domu). Potrzebne by było także zadaszenie, ewentualnie niewielka altanka z ławkami i stołem, gdzie rodzice mogliby oczekiwać na zakończenie zajęć, które często prowadzone są bez względu na pogodę.

Zakładając fundację przyjęłyśmy zasadę, iż osoby niepełnosprawne, a przede wszystkim dzieci niepełnosprawne, z hipoterapii korzystają nieodpłatnie. I to na razie nam się udaje realizować. Zainteresowanie naszymi zajęciami jest ogromne, jednak by sprostać tym potrzebom, musimy przede wszystkim pokonać wyżej wymienione problemy – mieś środki finansowe na opłacenie asekuranta i osoby prowadzącej konia lub chociaż zwrot kosztów ich dojazdu do miejsca zajęć. Hipoterapeuta, jako współzałożyciel fundacji, również nie pobiera wynagrodzenia za te zajęcia.

Potrzeb tych jest oczywiście znacznie więcej – min. kaski, siodło, pasza dla konia. Na razie jednak każda z nas pracuje, więc część naszych dochodów przeznaczamy właśnie na utrzymanie konia.

Będziemy zatem wdzięczne za każdą okazaną pomoc i wsparcie byśmy nadal mogły prowadzić nieodpłatne zajęcia hipoterapii dla niepełnosprawnych.

Jedna odpowiedź

  1. Jest to super sprawa a założycielki o wielkim sercu i robią co tylko w ich mocy aby każdy mógł liczyć na pomoc i zajęcia z Siwką. Powodzonka obie Marty…!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: