O nas

Fundacja „Zdrowie na końskim grzbiecie” powstała z inicjatywy dwóch Mart, Marty Burkiewicz i Marty Sznajder. Głównym celem fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym, a w szczególności dzieciom poprzez hipoterapię.

Z założenia fundacja nie pobiera opłat za zajęcia hipoterapii.

Jesteśmy młodą fundacją, która została zarejestrowana w lipcu 2009 roku. Działamy na rzecz osób niepełnosprawnych, szczególnie dzieci, których na naszym terenie (powiaty kościerski i kartuski w województwie pomorskim) jest bardzo dużo. Zajęcia z hipoterapii prowadzi osoba z uprawnieniami hipnoterapeuty, a jednocześnie wieloletni i doświadczony instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo. Do dyspozycji mamy jednego konia, którego udało nam się kupić dzięki wsparciu ludzi dobrej woli i ich dobrowolnym datkom. Z zajęć oferowanych przez naszą fundację korzysta obecnie 37 dzieci. Są one kwalifikowane za pomocą specjalnych kart , potwierdzanych przez lekarzy. Wszystkie zajęcia są dokumentowane, opisywane przez hipoterapeutę i potwierdzane przez rodziców. Ponadto rodzice tak zakwalifikowanych dzieci nie ponoszą opłat za hipoterapię. Zajęcia prowadzone są na powietrzu, w scenerii lasu, dzieciom w razie konieczności towarzyszy asystent, jest także konieczna osoba do prowadzenia konia. Czasem dzieciom towarzyszą również rodzice. 

Zakładając fundację przyjęłyśmy zasadę, iż osoby niepełnosprawne, a przede wszystkim dzieci niepełnosprawne, z hipoterapii korzystają nieodpłatnie. I to na razie udaje nam się realizować. Zainteresowanie zajęciami jest ogromne, a uczestniczą w nich dzieci z powiatu kartuskiego, kościerskiego oraz Trójmiasta. W zajęcia hipoterapeutyczne wkładają ogromne serce, a dla wielu z nich kontakt z koniem był ogromnym przełomem w życiu. 

Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich i zapraszamy do współpracy i wspierania naszych działań.

Marty 🙂

Reklama
%d blogerów lubi to: